Zohar Fresco

Relatywnie częsty gość w Polsce, znany u nas choćby ze współpracy z Leszkiem Możdżerem (The Time) czy warsztatów na Skrzyżowaniu Kultur w Warszawie.

Fenomenalny bębniarz ramowy i świetny wokalista. Spędzając dzieciństwo w Izraelu miał okazję zapoznać się z różnorodnymi muzycznymi tradycjami napływowych artystów. Współtworzył m.in. zespoły Bustan Abraham i Ziryab.

Miał okazję występować z gwiazdami takimi jak Glen Velez (twórca współczesnej techniki gry na bębnie ramowym), Zakir Hussain (najbardziej znany tablista), Misirli Ahmet, Hariprasad Chaurasia czy Ross Daly.

Hamdi Akatay

Znany turecki muzyk, często występujący z bratem Mehmetem i synem Memduhem. Gra głównie z lokalnymi twórcami, ale współpracował także m.in. z Filharmonikami Berlińskimi. Uczy gry na darbuce w swoim „Hamdi Akatay Rythm Atelier”.

Akatay trio

Kayed Selawy

Kim jest Kayed Selawy? No właśnie… nie mam pojęcia. Nie udało mi się znaleźć żadnych anglojęzycznych informacji na jego temat. Mimo tego jest rozpoznawalną postacią o znacznych umiejętnościach i bardzo klarownym stylu. Sporo na youtubie jego nagrań, także z takimi gwiazdami jak Said el Artist.

Reklamy