Rony Barrak

Perkusjonista z Libanu. W wieku 19 lat wygrał telewizyjny konkurs dla młodych muzyków. Zachęcony tym sukcesem przeniósł się do Londynu, aby studiować grę na perkusji klasycznej i zestawie. Współpracował z wieloma muzykami i orkiestrami na całym świecie. Ich lista obejmuje obejmuje:

Sarah Brightman, Dave Grusin, Don Grusin, Patrick Leonard, Vanessa Mae, Bond, Jaz Coleman, , Talvin Singh, Richard Galliano, Fairuz, Ziad Rahbani, Abboud Abdel Aal, Simon Shaheen, Richard Galliano, Art Lande, Nelson Rangel, Alex Acuna, Ibraham Loberial, Justo Almario, Oscar Castro-Neves, Ron Blake, Cyrus Chestnut, Antonio Forcione, Eduardo Niebla, Ara Gevorgian

Gra też na komplecie złożonym z elementów zestawu perkusyjnego i bębnów etnicznych. Uwalnia darbukę z więzów tradycji i wprowadza ją do zachodniej muzyki.

Hossam Ramzy

Kompozytor i perkusjonista z Kairu. Postać bardzo zasłużona dla muzyki tanecznej (bellydance) – stworzył ponad 20 płyt. Wiele z jego utworów okazało się hitami. Grał na 11 albumach Petera Gabriela i brał udział w trasie koncertowej Page’a i Planta. Współpracował też z takimi gwiazdami jak Sting, Ricky Martin, Jay-Z, Pavarotti, Chick Corea czy The Gypsy Kings.

Said el Artist

Rozpoczął karierę muzyczną w Aleksandrii wieku 9 lat. Występuje z zespołem perkusyjnym składającym się nawet z pięćdziesięciu muzyków. Tworzy głównie muzykę taneczną. Egipskie ministerstwo kultury mianowało go „Królem Tabli”. To narodowy skarb i prawdziwy showman. 🙂

Reklamy